З Днем вишиванки 2021

Цей день присвячений гордості нашого народу - українській вишиванці.

Українська вишиванка зберігає історію і традиції нашого народу. Вишиті сорочки здавна допомагали українцям зберегти свою ідентичність. Для популяризації носіння українського етнічного одягу започатковане міжнародне свято. У третій четвер травня щорічно у світі відзначається День української вишиванки.

 

День вишиванки. Це великий день,

Бо люди згадують сім'ю, родину.

Як шила мати і вела пісень,

Сорочку гарну вишивала сину.

Лягав собі узор на полотні,

А мати шила і думки вплітала.

Так долю вишивала день при дні,

Щоб добра доля сина не минала.

В тих вишиванках думи і пісні,

Про щастя мрії, туга за синами,

Тривога вічна, гарні дні ясні,

До Бога звернення — молитва мами.

11.03.2021 року у Підлузькому навчально - виховному комплексі відбувся виховний захід до дня народження Тараса Шевченка на тему" Калейдоскоп цікавинок з життя та поетичних творів Кобзаря".
Здобувачі освіти закладу взяли активну участь у проведенні заходу.
Створювали книжечку з цікавими фактами та QR- кодами про життя і творчість Т.Шевченка. Переглядали відео, мультфільми та слухали вірші та пісні на вірші поета.

Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково : щороку        навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним. Тарас Григорович Шевченко - велика і невмируща слава українського народу. У його особі український народ ніби об'єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень. Під думи народні налаштовував свою ліру Кобзар, тому й оживало в його полум'яному слові все те, що таїлося в глибині душі народу. Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса оновлює наші душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну.

 

Т.Г.Шевченко – син свого народу, син України. В його  поезiї, було нiби двi України: Україна як неминуща основа i Україна як iсторичний момент. Україна-мати i Україна блудна. Україна непорочна i Україна розбещена. Україна лицарiв i Україна рабiв. Цю другу, iсторично спотворену та історично минущу Україну вiн бичував i проклинав заради першої - України-матері, України неминущої.

Образ України-неньки—це найсвiтлiший i водночас найдраматичнiший образ у творчостi Тарса Шевченка, найбiльший дiамант у його поетичнiй коронi.

Але нiколи i нi в чому не пiдносив Шевченко свiй народ над iншими, взагалi не шукав у ньому рис, якi були б властивi лише йому i бiльш нiкому. Вiн був не нацiоналiстом чи iнтернацiоналiстом, а просто Людиною в родовому значеннi цього слова,- при тому, що був сином свого часу i свого народу, подiляв їхнi вади в малому, але у великому, значному йшов на цiлу епоху попереду.

Уже для багатьох поколінь українців – i не тальки українців—Тарас Григорович Шевченко означає так багато, що сама собою створюється ілюзія, нiби ми все про нього знаємо, все в ньому розуміємо, i вiн завжди з нами, в нас. Та це лише ілюзія. Шевченко як явище велике й вiчне – невичерпний i нескінченний. Волею історії вiн ототожнений з Україною i разом з її буттям продовжується нею, вбираючи в себе новi днi i новий досвiд народу, відзиваючись на новi болi й думи, стаючи до нових скрижалей долі. Вiн росте й розвивається в часi, в iсторiї i нам ще йти i йти до його осягнення. Ми на вічному шляху до Шевченка…

 

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття,

 І голос нам твій душі окриля.

 Встає в новій красі, забувши лихоліття,

Твоя, Тарасе, звільнена земля.

В.Симоненко

 

 

 

04.03.2021

    Найкраще та найщиріше свято - це свято весни ,краси, молодості та любові, яке присвячене жінці-мамі, бабусі, сестрі, подрузі, це свято 8 березня!!!

  Відшуміла зима лютими морозами, відхурделила сніжними віхолами, а на зміну їй прийшла чарівна звабно-принадлива красуня — весна. Тож недаремно саме вона увібрала  в себе одне з найкращих, найсвітліших свят — свято жінок. В усі часи в усіх країнах жінка стоїть вище чоловіка: в ній ніжність, краса, надзвичайна зворушливість, чутливість.
  Тож наше свято ми присвячуємо жіночності, присвячуємо найдорожчим людям на землі — мамам! Шановні наші мами, бабусі, дівчата! Щиро вітаємо Вас зі святом весни, з днем 8 Березня! Зичимо здоров’я із дзвінкої криниці, хліба запашного з української пшениці, рум’янців від калини, щоб були у настрої кожної днини.

 

8 Березня. Саме в цей день людство вшановує жінку, жінку-матір, жінку-світоч, жінку-трудівницю, жінку-берегиню життя на землі.

Мама... Це перше слово, яке з радістю та усмішкою вимовляє дитина.

Мама … Це прекрасне слово, яке промовляє дитина. Воно звучить на всіх мовах однаково ніжно. Скільки спогадів і тепла таїть це магічне слово. У мами найдобріші і найласкавіші руки. У мами найвірніше і найчуйніше серце – в ньому ніколи не згасає любов. І скільки не було б  нам років, 10, 20,30 чи 50, нам завжди потрібна мама, її увага, її погляд.

 

Нехай всі турботи, труднощі, нещастя покинуть вашу оселю. Хай завжди світить сонце у вашому домі, нехай ваші обличчя сяють від ласкавої посмішки. Щастя вам, дорогі жінки, добра, краси, кохання, вічної молодості і весни.

 

 Зі святом вас, дорогі жінки-матері! 

30.12.2020

З Новим роком! З добрим роком,
Що ступа невтомним кроком
На українську землю рідну,

Мирну і привітну, добру, щедру і щасливу,
І багату і красиву,
Ми Новий рік зустрічаєм!
Всіх, хто в залі ми вітаєм!

Здрастуй, новорічне свято!
Сяй ялиночка ясніш!
Будем гратись, танцювати,
Грай музико голосніш.

Хай родить добро,
Хай розвівається зло,
Щоб чисто у нашому домі було,
Давайте - но дружньо, давайте - но разом
З Новим роком усіх привітаєм,

Казку в гості кличуть люди –
Так ведеться споконвік.
Рік, який почнеться з чуда,
Буде щедрим цілий рік.

В чудеса не вірять діти,
Бо відомо всім давно,
Що чудес ніде не стріти,
Крім казок і крім кіно.
Але раптом так буває,
Що в найкращий день зими
Чудо в гості завітає,
І повірим в нього ми.

07.12.2020

В нашому роді, в нашім народі

Хустку, як символ всі бережуть.
В білих - дівчата веснами ходять,
В чорних - бабусі осені ждуть.
Все нам на долі збутися мусить!
Мрія - без края, світ - без кінця!
Ой, Україно, рідна матусю!

Як тобі хустка ця до лиця!

 

    29.05.2020

                                                                      Наказ

                                                   "Про випуск із школи"

                     в звязку із закінченням четвертого класу.

                         Наказую:

                    Вважати випущеними зі школи таких учнів:

                    Гандзілевського Ореста

                    Савчук Ірину

 

                    Зав.НВК:    Г.Порадюк

 

 

 

     22.05.2020

     Набір до 1 класу!До уваги батьків!!!

Міністерство освіти і науки України №1/9-227 від 05.04.2019р.місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування,директорам закладів загальної середньої освіти.Щодо прийому дітей до перших класів.

      

      Список учнів 1 класу:

1.Савчук Богдан Іванович

2.Карабан Кароліна Іванівна

 

 

 

21.05.2020  День вишиванки

 

День вишиванки. Це великий день,

Бо люди згадують сім’ю, родину.

Як шила мати і вела пісень,

Сорочку гарну вишивала сину.

Лягав собі узор на полотні,

А мати шила і думки вплітала.

Так долю вишивала день при дні,

Щоб добра доля сина не минала.

А як же вишивала рушники

І дарувала дітям на дорогу…

Щоб діти подолали всі шляхи

Й верталися до рідного порогу.

В тих вишиванках думи і пісні,

Про щастя мрії, туга за синами,

Тривога вічна, гарні дні ясні,

До Бога звернення — молитва мами.

06.03.2020

8 Березня. Саме в цей день людство вшановує жінку, жінку-матір, жінку-світоч, жінку-трудівницю, жінку-берегиню життя на землі.

Мама... Це перше слово, яке з радістю та усмішкою вимовляє дитина.

Мама … Це прекрасне слово, яке промовляє дитина. Воно звучить на всіх мовах однаково ніжно. Скільки спогадів і тепла таїть це магічне слово. У мами найдобріші і найласкавіші руки. У мами найвірніше і найчуйніше серце – в ньому ніколи не згасає любов. І скільки не було б  нам років, 10, 20,30 чи 50, нам завжди потрібна мама, її увага, її погляд.

 

Але жінка – не лише мама, а й господиня, берегиня роду. Поряд із нею майже завжди – чоловік, господар. Проте жарти – жартами, а без чоловіків жіноча краса не цвіла б так яскраво. Тож бажаємо, шановні жінки, щоб чоловіки завжди вас поважали, любили, на руках носили, були прекрасними господарями і люблячими та мудрими батьками, адже це надзвичайно важливо!

7.01.2020

Наші колядники.Різдво 2020.

28.12.2019   

Новий рік -це свято,яке всі діти чекають з нетерпінням,радістю,любов'ю.Дивовижна фейерія свята переносить дітей у казку,вселяє віру у чарівника Діда Мороза,який здійснює їх мрії та бажання.Наші учні гарно та весело зустріли свято Нового року:вітали гостей свята гарними побажяннями,піснями,розважали різними конкурсами.Затишок та радісна атмосфера  принесли нашим учням та гостям,піднесений настрій,радість та віру в чудеса.

Нехай світле новорічне свято увійде у Ваше життя, принісши з собою достаток, тепло родинного вогнища, здоров'я та приємні сюрпризи, радісні зустрічі і посмішки! Бажаємо щодня знаходити привід для посмішки і завжди відчувати себе закоханими в життя!!!

Дивовижне Новорічне свято
Йде до нас й надію нам несе.
В ньому мрій і сподівань багато
Про найкраще в світі — все-усе.

Всі чекають щастя і натхнення,
Радості, удачі і тепла.
На палку любов благословення,
Щоб вона крізь роки нас несла.

 

Щоб любов’ю ми були зігріті
Все життя до самого кінця.
Мир і радість процвітали в світі,
А в душі, щоб жив вогонь борця.

 

Щоб уміли ми себе перемагати,
І жили в гармонії з людьми.
Бо ж людині треба небагато,
Щоб були усі щасливі ми.


І не треба замки піднебесні,
І не треба злитки золоті.
Будьте щирі, лагідні і чесні,
Мудрі, доброзичливі й прості.


Це найбільше, що усім нам треба
На путі земному в даний час.
Я бажаю всім ясного неба,
Світлої любові повсякчас.


Хай найкращі мрії всі здійсняться,
Все хороше хай прийде в життя.
І чарівні сни нехай присняться
Й понесуть в казкове майбуття.

 

13.12.2019                                                                                                                             Андріївські вечорниці – одна з найцікавіших українських традицій, що крізь віки дійшла до нашого часу. Кожного з нас цікавить наше майбутнє. А особливо дівчат. Коли вийдеш заміж? Яким буде чоловік? Чи буде шлюб щасливим? Ці питання є улюбленими на дівочих посиденьках.

У народі свято Андрія Первозваного називають Калитою. Воно вважається парубочим, оскільки в Андріївську ніч парубкам дозволено бешкетувати і робити різні збитки, а дівчата цієї ночі можуть дізнатись свою долю. 7 грудня, у свято покровительки дівчат Катерини, починаються молодіжні обряди. Свято Андрія є логічним продовженням молодіжних гулянь, де юнаки і дівчата шукають собі пару для майбутнього подружнього життя.Так і наші учні продувжують традицію святкування "Андріївських вечорниць".

Неабияке значення на Андріївських вечорницях відіграють гадання, адже дівчата й парубки мріють дізнатися про майбутню долю. Гадання відбуваються і серед дівчат, і після вечері, коли парубки спостерігають за процесами гадання. У колективних, змішаних гаданнях, перше місце посідають вже не магічні, а ігрові моменти.

 

Гості свята мали можливість поринути у давні часи. Сповнене веселощів та жартів було гадання на кілках. Вважалося, якщо кілок тоненький і рівненький, то тій дівчині випаде хлопець молоденький; а коли кривий і товстий, то такий і хлопець буде; а якщо кілок з товстою корою, то суджений буде багатий, грошовитий та з бородою. Дівчата одна з одної кепкували, жартували… Вірили – не вірили, а все ж трішки хвилювалися, бо всім хотілося заміж за молодого та гарного парубка. 

Кульмінацією свята стала гра «Калита», адже атмосфера дійства спонукала до розваг.Господиня свята запрошувала хлопців та дівчат Калиту кусати, промовляючи: «Їду, їду Калиту кусати!», їдучи на коні до Калити, яка була підвішена на палиці.

На вечорницях панували гарний настрій та неповторна атмосфера. Яскраве дійство відкрило перед учасниками та гостями дотепність, мудрість, гумор та щедрість талановитого українського народу, красу його традицій і обрядів. Проте, варто пам’ятати, що до результатів Андріївських ворожінь треба ставитися з почуттям гумору, адже доля – це те, що створюємо ми самі.

12.12.2019                                              Вифлеємська зірка 2019                        Підлузький НВК